AĞRI'DA NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

Sırrı Sakık: Neden Görevden Alındık Ağrı’da, Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Nevruz Bayramı etkinliği düzenlendi. Görevden alındıktan sonra ilk defa burada halka seslenen Ağrı Belediyesi eski başkanı Sırrı Sakık, “3 yılda dağ kadar borç kap

AĞRI'DA NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI
Bu Ağrı Haberi 5017 kez okundu.

“Mutlaka kazanacağız” sloganıyla belediye otoparkında büyük bir heyecanla kutlanan Nevruz programına HDP Ağrı Miletvekilli Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, Ağrı Belediyesi eski başkanı Sırrı Sakık, Berdan Öztürk ile çok sayıda HDP’li ve halk katıldı.

Görevden alındıktan sonra ilk defa Ağrı halkına seslenen Sırrı Sakık, “Ben 30 yıldır aktif siyasetin içerisindeyim.  Son 3 yılım siyaset hayatımın en onurlu zamanı. Bu halkı tanıdım, Ağrı’yı tanıdım, insanları tanıdım, kadınları tanıdım, çocukları tanıdım. Birbirimizin yarasına merhem olduk.  Son 3 yılda biz en az 60-70 trilyon borç ödedik.  Buraya kayyum atandığı gün bu şehrin bir tek lira borcu esnafa yoktu. Benim gittiğim gün bu şehirde 13 trilyona yakın para Ziraat bankası kasasında duruyordu.”

 

Halkın İradesi gasp ediliyor

Ağrı il merkezinde belediye otoparkında düzenlenen kutlamada Kürtçe konuşan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ise belediyelere atanan kayyumları eleştirerek, “Belediye başkanlarımız suçsuz yere tutuklanıyor. Ve halkın iradesi gasp ediliyor. Avrupa’da bakanın arabasının önü kesildi ve AKP’liler 10 gündür herkesi ayağa kaldırdı. Peki ya burada eş başkanlarımız olmak üzere milletvekillerimiz tutukludur, bunlara ne diyeceksiniz. AKP yaptığı siyasetin ikiyüzlü olduğunu bilmiyor mu? Referanduma ‘hayır’ diyeceğiz. “ifadelerini kullandı.

Sabaha kadar Vali Bey’in yanındaydım

15 Temmuz darbe girişiminde Vali Muşa Işın’ı aradığını belirten Sakık, “ 15 Temmuz diyorlar ya, her gün televizyonlara çıkıp mağduriyet edebiyatı yapıyorlar.  15 Temmuz akşamı Allah şahittir ki odamdayım televizyonu açtım baktım bir darbe geliyor. Darbe nereden gelirse gelsin.  Biz darbecilere karşı direniriz. Başbakanı aradım, il valisini aradım, Selahattin beyi aradım.  Ne oluyor nereye gidiyoruz. Vali beye darbe var ne yapacağız dedim, bana direneceğiz dedi.  Başımın üzerinde yerin var,  bende direnmeye geliyorum dedim kendisine. Vali’nin makamını beraber koruduk.  Demokratik siyasete sahip çıkmışım. İşte biz böyle bir gelenekten geliyoruz.  Sabah 5’e kadar orada demokrasi nöbetinde durduk”

 

MHP, Kürdün azraili

Neden Belediye Başkanlığı görevinden alındığını anlatan Sakık; “Sevgili kardeşlerim ben niye görevden alınmışım, ben bir siyasetçiyim ve Sayın Cumhurbaşkanından daha eski bir siyasetçiyim.  Onun için konuşacağım.  Ne demişim?  Bu topraklarda barış ve kardeşlik olsun.  Silahlar sussun bu kan deryasından bıktık, yorulduk demişim.  Bana bunlardan dolayı ceza vermişler. Bundan dolayı da belediyeye el koyuyorlar. Siz dünyanın neresinde görmüşsünüz azrailin can bağışladığını. Kürdün azraili olan MHP, Büyük Birlik Partisi, bugün bize yeni bir Anayasa ile geliyorlar. Birileri de çıkıyor tehdit ediyor. Ülkü Ocakları Genel Başkanı çıkıyor gerekirse elimize silah alırız, gerekirse savaşırız diyor.  Hiç kimse ne sizin silahınızdan ne sizin savaşınızdan korkmuyor” diye konuştu.

Sırrı Sakık sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2005’te Diyarbakır’da Kürt sorunu benim sorunum çözeceğiz demişti ya, işte biz o gün ki söylenenlerin bugün hayat bulması gerektiğine inanıyoruz. Ve onun için diyoruz ki biz bu topraklarda hep beraber barışı ve kardeşliği tekrar bir arada büyütmeliyiz. 3 yıl boyunca size ne emeğim varsa arkadaşlarımla birlikte helal olsun. Eğer birinin kalbini kırmışsak yine bu kent için olmuştur. Bu halk için olmuştur. Onlarında bize haklarını helal etmelerini istiyoruz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
BU HABERLER ÇOK OKUNDU.X
Ağrı Emniyet Müdürlüğünden Öğrencilere Ziyaret
Ağrı Emniyet Müdürlüğünden Öğrencilere Ziyaret
AĞRI’DA HAYAT DURDU
AĞRI’DA HAYAT DURDU
sanalbasin.com üyesidir